Kerem Yalçın Kimdir?

Kerem Yalçın, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde doğdu.

Geçmişte Doğuda yaşamın zorlukları ve sosyal hayata zaman ayırmanın neredeyse imkansız olduğu düşünüldüğünde, Yalçın bunu kırmayı başarmış insanlardandır. Küçük yaşlarda Tiyatro ve oyunculuğa ilgisi başladı.

Fiziki koşullar biraz düzelmeye başladıktan sonra Silvan Belediyesi bünyesinde Tiyatro ve Oyunculuk eğitimi veren Zembilfiroş Kültür Ve Sanat Atölyelerinin çalışmalarına katıldı ve eğitim almaya başladı. Bu süre zarfında müziğe de yatkınlığının ve iyi bir kulağa sahip olduğunun farkına vardı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat çalışmaları kapsamında Bağlama, Gitar ve Vurmalı çalgılardan Erbane eğitimi aldı.

Gönlündeki Sanat ve Oyunculuk ateşi sönmemişti.
Daha sonra İstanbul’da çeşitli kültür merkezlerinde Oyunculuk ve Tiyatro eğitimi almaya devam etti. Bir süre sonra, New York Long İsland Adelphi Üniversitesin’de İngilizce eğitimi almak için ABD’ye gitti. Daha sonra eyaletin kuzeyine taşınarak New York eyalet Üniversitesi’nin Albany yerleşkesinde kayıt yaptırarak müzikal ve tiyatro kurslarına katıldı.

Oyunculuk konusunda kendini hazır hissettiğinde, gelen bir teklifi değerlendirerek televizyon ekranlarında görünmeye başladı. 2021 ile 2022 yılları arasında TRT Kurdî ekranlarında yayınlanan “Şîr û Şekir“ ve “Şêrînamin” adlı dizilerde oyunculuk yaptı. Çocukluğundan beri, küçük kağıtlara, ders kitap ve defterlerinin arasına yazarak içinde saklı tuttuğu yazarlık volkanının patlama anı gelmişti.

Aşk Üşür” adında bir kitap ile yazım dünyasına da ilk adımını atmış oldu.

Yazmak ve oyunculuk, hayatının neredeyse her alanında onu meşgul etmeye devam ediyor. Bir süredir yeni bir kitap ve bir tiyatro oyunu yazma konusunda çalışmalarına devam etmektedir. Yalçın , Yalova ve İstanbul’da ikamet ediyor…